Karadeniz ve Batum Turu Anadolujet İle 3 Gece 4 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Karadeniz ve Batum Turu Anadolujet İle 3 Gece 4 Gün

, Istanbul Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Yurtiçi Turlar
  • Alt Kategori :
    Karadeniz Turu
  • Süre :
    4 Gün

Yeşilin her tonu, el değmemiş koylar, tarihte yer etmiş yapılar, manzarasına doyamayacağınız göller, şelaleler ve çok daha fazlasını sizlere sunmak için bekliyor. Burayı gezerken daha önce neden gelmemişiz diyecek ve her fırsatta tekrar gelmek isteyeceksiniz.

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Karadeniz ve Batum Turu Anadolujet İle 3 Gece 4 Gün Kalkış: Istanbul Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

Gidiş-dönüş uçuş bileti
Gidiş-dönüş havalimanı transfer hizmeti
Otellerde 3 Gece Yarım pansiyon konaklama
Lüks Araçlar İle Ulaşım - Kişi sayısına göre araç verilir.
Çevre Gezileri
Rehberlik hizmetleri
Otobüs içi İkramları
Otellerde Açık Büfe 3 Sabah kahvaltısı
Otellerde Açık Büfe veya set menü 3 akşam yemeği
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltı
Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Yurt dışı çıkış harcı (16 TL)
Müze kart – (Rezervasyon sırasında 70 TL karşılığında eklenebilir. Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
Müze ören yeri girişleri
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Özel Harcamalar

Karadeniz ve Batum Turu

Lüks Otobüsler İle Mavinin En Mavisine, Yeşilin En Yeşiline ve Kültürün En Keyiflisine Yolculuk.

Akçaabat - Giresun - Ordu - Samsun - Rize - Trabzon - Batumi - Artvin

 

Size Sunabileceğimiz Hizmetler Arasında;

Gidiş-dönüş uçuş bileti
Gidiş-dönüş havalimanı transfer hizmeti
Otellerde 3 Gece Yarım pansiyon konaklama
Lüks Araçlar İle Ulaşım - Kişi sayısına göre araç verilir.
Çevre Gezileri
Rehberlik hizmetleri
Otobüs içi İkramları
Otellerde Açık Büfe 3 Sabah kahvaltısı
Otellerde Açık Büfe veya set menü 3 akşam yemeği
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Tur Programı

1.Gün İstanbul Trabzon

İstanbulTrabzon

Havalimanı servisi kullanmak isteyen konuklarımızın alınmasının ardından Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Servis kullanmayan misafirlerimizin Sabiha Gökçen Havalimanında Anadolu Jet Havayolları kontuarı önünde bulunmaları gerekmektedir. Check-in işlemlerimizi bireysel olarak tamamlayarak Anadolu Jet Havayollarına ait İstanbul / Trabzon uçağı ile Trabzon Havalimanına hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Trabzon Havalimanına varış. Trabzon Havalimanına indikten sonra alanda bizi bekleyen aracımızla buluşarak turumuza başlıyoruz. Sabah yolda aldığımız (Ekstra) Kahvaltının ardından dünyaca ünlü Sürmene bıçağı atölyesini ziyaret ettikten sonra Sarp sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio-Apsaros Kalesi’ni (panoramik) görüyoruz.  Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Ardından yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Ardından   Tarihi Orta Camii, Poseidon heykeli, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyleAvrupa Meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp, Türkiye’ye dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

NOT: TURA YENİ KİMLİKLERLE KATILMANIZ TAVSİYE EDİLİR. Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Dönemsel olarak yaşanan olağanüstü durumlarda farklı belgeler de talep edilebilmektedir. Bu nedenle misafirlerimizin çıkış için gerekli evrakların neler olduğunu tura katılmadan önce öğrenmeleri ve hazırlıklı olmaları önerilir. Gereken evrakların neler olduğunu öğrenmek ve yanlarında bulundurmak katılımcıların sorumluluğundadır. Herhangi bir nedenle çıkışa izin verilmemesi durumunda Jolly Tur'un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Anne -babası veya herhangi biri yanında olmadığı takdirde 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için ebeveynlerinden NOTER’den onaylı MUVAFFAKATNAME almaları gerekmektedir. PASAPORT sahibi 18 yaş altı vatandaşlarımız için Muvaffakatname gerekmez. Nüfus cüzdanlarının 5 Yıldan eski olmaması gerekmektedir. Evrak eksikliği, eskimiş\yıpranmış nüfus cüzdanları, nüfus cüzdanlarındaki fotoğraf ile kişinin benzeşmemesi ya da görevliler tarafından herhangi bir nedenle çıkışlarına izin verilmemesinden kaynaklanan mağduriyetlerden Jolly Tur sorumlu değildir. Yurt dışına herhangi bir sebepten çıkamayan misafirlerimiz grubumuzun Batum gezisi süresince Sınır kapısına en yakın ilçe olan Hopa’ya Sınır kapısı yanındaki duraktan kalkan dolmuşlarla ulaşabilir ve grubumuzun dönüşünü orada bekleyebilirler.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: 
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

2.Gün Artvin

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, Artvin'in Arhava ilçesine hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerimize binerek, Çifte köprüler olarak adlanadırılıan ve bölgede ticareti sürdürülebilir kılmak amacıyla Osmanlılar döneminde yapılmış olan iki köprünün bir arada bulunmasından dolayı Çifte Köprüler olarak adlandırlan Tarihi Taş Kemerliköprülerde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından minibüslerimize binerek bir doğa harikası olan Mençuna Şelalesine hareket ediyoruz. Belirli bir mesafeye kadar Minibüslerle ulaştıktan sonra yaklaşık yarım saatlik ormaniçi bir patika yürüyüşü ile Mençuna Şelalesine ulaşıyoruz. Oldukça yüksekten dökülen Mençuna Şelalesinin serinletici havasını yaşıyor fotoğraflarımızı çekerek tekrardan minibüslerimize binerek Arhavide bizleri bekleyen aracımıza ulaşıyoruz. Ardeşen, Çamlıhemşingüzergaını takiben balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 m yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprülerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylaların Sultanı olarak anılan Ayder Yaylasında hem bol bol fotoğraf çekebileceğimiz serbest zamanımızın ardından otobüsümüzde buluşarak konaklamak üzere otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.
Öğle yemeği: 
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

3.Gün Rize

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında sıra hangisine gidilirse diğerinde aklınızın kalacağı ekstra organizasyonlarımıza geliyor.
Ekstra Geziler
(1.Seçenek) ZİLKALE VE PALOVİT ŞELALESİ GEZİSİ (ESKTRA 45 TL):
Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, Çat Deresinden ise 100 m yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijeni içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz.
(2.Seçenek) FIRTINA DERESİNDE RAFTİNG( EKSTRA 60 TL ):
Rafting aktivitemiz öncelikle rafting eğitmenleri tarafından verilen kürek tutuşu, komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 - 7km’lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresi’nin coşkun dalgalarında benzersiz rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresi’nde dolu dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.
Öğle yemeklerimizi Fırtına deresi kenarında yedikten sonra bugün organik tekstilin en önemli unsuru olan, alerji cilt-deri hastalıklarında kullanılması şiddetle tavsiye olunan kenevir dokumaları görebileceğimiz, yöresel kıyafetlerin vazgeçilmezi olan ‘Rize Bezi’ olarak da adlandırılan Karadeniz keşan ve poşilerini bulabileceğimiz Rize Bezi Dokuma Atölyesine geçiyoruz.
Rize Bezi dokumalarında alacağımız sunum sonrasında Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “Şerah Köyünün” yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında Sürmene’de Memiş Ağa Konağına gidiyoruz. Karadeniz yaylaları ve ormanlarında üretilen kestane/çiçek balı, yöresel muhlamalık peynir, tereyağı, mısır unu gibi ürünleri de alabileceğimiz serbest zamanımızın ardından Karadeniz denildiğinde akla ilk gelen ürün olan ve istatistiksel olarak ülkemizde en çok tüketilen ürünlerin başında gelen çay bitkisini görmek ve sofralarımıza ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini öğrenebileceğimiz çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İkram edilen çaylar eşliğinde yapılacak sunumda çay hakkında bilmediğimiz birçok şeyi yerinde öğrenme fırsatı bularak ulusal marketlerde bulunması çok zor olan Mayıs Çayını alabilme imkânımız oluyor.  Çay fabrikası gezimiz sonrasında çay toplama makasını alıp çay bahçesinin içine girerek hem çay topluyoruz hem de hatıra fotoğraflarımızı çekerek programımızı sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Ekstra
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak açık büfe veya set menü şeklinde otelde alınıyor.

4.Gün İstanbul

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından, Trabzon’un Maçka ilçesinden geçerek koruma altında olan Altındere Milli Parkına ulaşıyoruz. Coşan dere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk Sümela Manastırının görünmesiyle taçlanacak. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Altındere Vadisi’ne geriye dönüyoruz. (Restorasyon çalışmalarından dolayı Sümela manastırı içerisine girilemese dahi Sümela Manastırının görülebildiği o meşhur noktadan fotoğraflarını çekebilmek amacıyla Altındere milli parkına girilecektir). Sümela Manastırı gezimizi takiben Trabzon’un köftesiyle meşhur ilçesi Akçaabat’a varıyoruz. Akçaabat köftesinden oluşan öğle yemeği menümüzü aldıktan sonra Trabzon’da Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonra halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edildiği köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü, Mustafa Kemal’in vasiyetini yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komnenos ailesi tarafından kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş dönemine hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon’un meşhur telkârilerinden aldıktan ve kazaziye sanatının işlenişini gördükten sonra havalimanına geçiyoruz. Sonrasında Zigana Dağları’na tırmanıyoruz. Sütlacıyla meşhur Hamsiköy’ü (Panoramik) görüp sütlaç molası ardından Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan Zigana Tüneli’ni görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından; Trabzon havaalanında check-in işlemlerimizi yaparak Anadolujet Havayollarına ait Trabzon / İstanbul uçağıyla İstanbul’a dönüyor, siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

 

Ulaşım

AnadoluJet tarifeli seferi ile