Uçaklı Kapadokya Kayseri Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Uçaklı Kapadokya Kayseri Turu

, Istanbul Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Yurtiçi Turlar
  • Alt Kategori :
    Kapadokya Turları
  • Süre :
    3 Gün

Pegasus Hava Yolları ile Kayalara oyulmuş geleneksek Kapadokya evleri ve güvercinlikleri ile özgürlüğünü hissettiren yöreyi bizlerle keşfedin.

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Uçaklı Kapadokya Kayseri Turu Kalkış: Istanbul Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 2 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)

Milli Park Giriş Ücretleri

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Otobüsü İçerisindeki İkramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Gidiş Dönüş Ekonomik Uçak Biletleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müzekart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Tüm Öğlen Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 Uçaklı Kayseri Kapadokya Turu

Kayalara oyulmuş geleneksek Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler.

 Kapadokya farklılıklar keşfetmek isteyenler için bir yeryüzü cennetidir. Peri bacaları ile süslenen vadiler içinde gezintiler yaparken daha önce hiç gidilmemiş yerler keşfedebilir veya fotoğrafçılığa meraklı iseniz daha önce hiç çekilmemiş kareler çekebilirsiniz.

 

Sizlere Sunabileceğimiz Hizmetler Arasında;

Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 2 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)

Milli Park Giriş Ücretleri

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Otobüsü İçerisindeki İkramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Gidiş Dönüş Ekonomik Uçak Biletleri

Tur Programı

1.Gün.Kayseri - Göreme Açık Hava Müzesi –Tokalı Kilise – Elmalı Kilise – Ürgüp - Üç Güzeller – Sina

05:30 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

06:00 Harbiye merkez ofis önü (Harbiye Askeri Müze Karşısı)

05:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yan servis kullanan misafirlerimiz ile hareket ediyoruz.

05:30 Alan Buluşma 


 

Sabah Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinde Pegasus Havayollarına ait PC 2730 Sefer sayılı Kayseri uçağı ile 06:55’de Kayseri’ye hareket ediyoruz, Bizi bekleyen aracımıza binerek Panoramik Kayseri şehir turu ile Serbest alınan sabah kahvaltısı sonrasında Nevşehir’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kapadokya bölgesinin en yüksek noktalarından biri olan Uç hisar kalesini panoramik olarak görüyor ve yörede çıkartılan onyx taşının işlenip hediyelik eşya haline gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Sizlere verilen alışveriş molası sonrasında eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme vadisi içinde bulunan Kızlar manastırı, St. Barbara şapeli, Yılanlı kilise, Elmalı kilise, Aziz Basil şapeli, Mutfak ve Kiler gezileri sonrasında duvarlarındaki freskler nedeni ile diğer kaya kiliselerden ayrılan tokalı kiliseyi görüyoruz. Şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden olan üç güzeller peribacaları ve güvercinlik vadisinde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Taş işçiliği ile ünlü Sinasosa geliyoruz. Asmalı Konak dizisine ev sahipliği yapan ilk konağın bulunduğu bu şirin kasabada yapacağımız yürüyüş sonrasında Ürgüp merkezinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonrasında çevrede yetiştirilen üzümlerden elde edilen Şarapların üretildiği şarap mahzeninde vereceğimiz alışveriş molası sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

2.Gün: Hacı Bektaş-İ Veli Dergâhı - Nadar Avlusu - Hazret Avlusu Avanos - Çavuşin Kasabası - Derven

EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak,  ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)


 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile Horasan’da dünya’ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektas-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesi’ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Nadar-Meydan ve Hazret avluları, Dergâh içerisinde Üçler Çeşmesini, Aslanlı Çeşme’yi, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehane’yi ve Kırklar Meydanı’nı ziyaretimiz sonrası Kızıl ırmağın kıyısında kurulan Çanak-Çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Öğle yemeğimizi otantik bir restaurantta yöreye özgü yemekler eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrasında eskiden Rumların yaşadığı Çavusin kasabasını geziyoruz. El tezgâhlarında dokunan yöreye özgü halıların imal edildiği halı dokuma atölyesinde bizlere verilen bilgileri dinlerken çaylarımızı yudumluyoruz. Peribacası oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağı gezimizde bölgedeki dervişlerin inzivaya çekildikleri peribacalarının arasında yürüyüş yapıyoruz. Değişik şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Dervent vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Aksam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama (akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle birlikte yöreye özgü Kuzu gecesine katılıyoruz.)


 

3.Gün : Derinkuyu Yer Altı Şehri - Ihlara Vadisi - Ağaç Altı Kilisesi - Yılanlı Kilise-Sümbüllü Kili

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yasayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu yeraltı şehri veya (Kaymaklı yeraltı şehri). Yer altı şehrindeki tüneller, kilise, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra güzergâhımız üzerinde bulunan ve volkanik bir arazi içerisinde yer alan Narlıgöl’ü(Krater Gölü),Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Hasan dağı(panoramik) görerek Melendiz Çayının oluşturduğu bir kanyon-vadi olan Ihlara vadisine ulaşıyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağaçaltı kilisesi, Yılanlı kilise ve Sümbüllü kiliseleri gezip Nevşehir havalimanına doğru yola çıkıyoruz.Pegasus Havayollarıile PC 2739 sefer sayılı 22:00 İstanbul uçağı ile İstanbul’a ulaşıyoruz.Sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir başka organizasyonda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Ulaşım

 Pegasus Havayollarına ait PC 2730 Sefer sayılı Kayseri uçağı ile