Ege - Akdeniz Turu Otobüs İle

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Ege - Akdeniz Turu Otobüs İle

, Istanbul Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Yurtiçi Turlar
  • Alt Kategori :
    Ege & Akdeniz Turu
  • Süre :
    8 Gün

Toros dağlarının eteklerinde yeşilin ve mavinin buluştuğu Akdeniz'i, Temiz havanın, doğal yaşamın ve yöresel lezzetlerin güzelliğinin keyfini çıkaracağınız Ege’yi bizlerle keşfedin!

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Ege - Akdeniz Turu Otobüs İle Kalkış: Istanbul Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

Profesyonel Rehberlik hizmetleri

Milli Park Giriş Ücretleri

Tekne Turları

Otobüs içi İkramları

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

5 Tekne Turu

Fiyata Dahil Olmayanlar

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Gece Turları

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)

Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Ege - Akdeniz Turu

Şehirden, gürültüden, betondan, kirli havadan bunalmadınız mı? Toros dağlarının eteklerinde yeşilin ve mavinin buluştuğu Akdeniz ve huzurun, doğal yaşamın, temiz havanın ve yöresel lezzetleri tadacağınız bir Ege turuna ne dersiniz?

 

Sizlere Sunabileceğimiz Hizmetler Arasında;

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği

Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

Profesyonel Rehberlik hizmetleri

Milli Park Giriş Ücretleri

Tekne Turları

Otobüs içi İkramları

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

5 Tekne Turu

Tur Programı

1.Gün: Gece Yolculuğu

*22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

*23:00 Harbiye Ofisi Önü (Harbiye Askeri Müze Karşısı)

*23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı)

*00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti)

*00:30 Çayırova McDonald`s


Yukarıdaki hareket noktalarından katılacak misafirlerimizle otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün: Köprülü Kanyon`da Rafting Heyecanı - Aspendos - Düden Şelalesi - Kaleiçi - Antalya

01:15 İzmit Halkevi Durakları (Asya Otel Karşısı) katılan misafirlerimizle birlikte Kütahya - Afyon - Isparta üzerinden Antalya'ya geliyoruz. 

Önemli Not: Programımız otele giriş yapmadan ilk gün rafting turu ile başlayacağından dolayı, konuklarımızın raftingde giyecekleri eşyaları ayrı bir çanta içinde ayarlamaları rica olunur. 
Rafting hakkında ayrıntılı bilgi rehber tarafından otobüste bildirilecektir.  Sabah ilk durağımız Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon'a ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7`den 77`ye herkesin katılabileceği, rafting heyecanını Köprü çayın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz.(Ekstra) Bu muhteşem aktivitenin ardından Köprülü Kanyon`dan ayrılıyor ve MS 2. YY`da Romalılar tarafından inşa edilmiş olan ve tüm heybetiyle günümüze gelmiş Aspendos tiyatrosunu görmeye gidiyoruz. Aspendos'tan tarih dolu anılarla ayrılarak Düden Şelalesi`ne hareket ediyoruz. Gezimiz esnasında yemyeşil doğa ve suyun huzur veren sesi bize eşlik edecek. Şelaleden sonra Kale içi mevkiine gidiyoruz. Yivli minare, saat kulesi, kale içinin eski cumbalı evleri göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır.(Ekstra)

Öğle Yemeği: Antalya'da menü olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: İstanbul - Kütahya - Afyon - Isparta – Köprülü Kanyon – Antalya / 830 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Antalya Otelleri

3.Gün: Kemer - Finike - Demre - Üçağız - Kekova - Kaş - Kalkan - Saklıkent Kanyonu - Fethiye

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Kemer, Finike üzerinden yolumuza devam ediyor ve bu gün ki ilk durağımız Kekova'nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız olacak. Limandan bineceğimiz teknemizle Kekova TEKNE TURU (1.Tekne Turu) başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Tersane koyu ve kumlu iskele koyu  gibi keyifli noktalar bulunmakta. Yüzme molalarının ardından teknemizle yolu olmayan Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll. YY da bir depremle denizin dibine batmış olan Batık Şehir'i görüyoruz. Üç Ağız'dan ayrıldıktan sonraki durağımız Kaş ve Kalkan. Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek. Ardından otobüsümüzle Türkiye'nin en önemli kanyonlarından biri olan Saklı Kent'e gidiyoruz. Kanyonda yürüyüşümüzü yapıp, verilen serbest zamanın ardından Fethiye'ye, otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Fethiye barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz.(Ekstra)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Antalya - Kekova - Kaş - Fethiye / 330 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Fethiye Otelleri

4.Gün: Kayaköy - 12 Adalar Tekne Turu - Kızıl Ada - Katrancı Adası – Yassıcalar – Göcek Adası

Yamaç Paraşütü; Özel olarak dizayn edilmiş 42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz - Babadağ-dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık 45 dk sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 - 55 yas arası herkes yapabilir. Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütüne katılamazlar.(Ekstra)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında eski ismi Levissi şimdiki ismi Kaya Köy olan Rum kasabasına ulaşıyoruz. Burada Büyük Kilise, İlkokul, Taş Evler ve Çeşmeleri gezdikten sonra Göcek marinaya gidiyor ve 12 Adalar Tekne Turu (2. Tekne Turu) gerçekleştirmek üzere teknemize biniyoruz. Katrancı Adası, Tavşan Adası, Yassıca Adası, Kızıl Ada, Göcek Adası gibi koylarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından tekrar Göcek marinaya dönüyoruz. Göcek'te vereceğimiz serbest zamanın ardından yola çıkıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeği sonrasında eğlenmeye gidiyoruz.(Ekstra)


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Otel - Marina - Otel / 20 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Fethiye Otelleri

5.Gün: Ölüdeniz – Göcek - Dalyan Tekne Turu - İztuzu Plajı - Marmaris

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ dan aşağıya atan Belcekız`ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz de yüzme molası veriyoruz. Yüzme molasının ardından Ölüdeniz'den ayrılıp yolumuzun üzerinde ki Göcek’ panoramik olarak gördükten sonra Dalyan'a ulaşıyoruz. . Dalyan Tekne Turu (3. Tekne Turu) Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos'un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz (Panoramik). Ve tabiî ki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan'a geri dönüyoruz. Otobüsümüzle Marmaris'e doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Marmaris Barlar sokağına eğlenmeye gidiyoruz. .(Ekstra)


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Güzergâh: Fethiye – Ölüdeniz – Dalyan - Marmaris / 180 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Marmaris Otelleri

6.Gün: Gökova Tekne Turu - Gelibolu Adası - Sedir Adası - Zeytinli Koy - Lacivert Koy – Azmak Çayı

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrası, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Gökova TEKNE TURU (4. Tekne Turu). Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidonun sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova'nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius'un Kleopatra için Mısır'dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Batı Menteşe Dağları’nın altındaki yüzlerce gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu, göçmen kuşların dinlenme yeri olan, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayı'nda fotoğraf çekebilirler.  Akyaka'dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda âşıkların yürüyüş yaptığı okaliptüs ağaçları altında Âşıklar Yolu bizleri bekliyor. Daha sonrasında Yatağan ve Milas üzerinden Bodrum'a doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Bodrum barlar sokağında sabaha kadar eğlence.(Ekstra)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Marmaris – Akyaka - Bodrum / 160 Km

Konaklama Oteli: 3*-4* Standart Bodrum Otelleri

7.Gün: Bodrum Tekne Turu - Milas - Bafa Gölü - Şirince Köyü

Otelde alınan kahvaltı sonrası, Gümbet limanından bineceğimiz teknemizle birlikte Bodrum'un eşsiz koyları olan Adaboğazı, Bağla, Deve Plajı, Akvaryum gibi sayısız koyda gün boyu denize girme imkanımız olacak (5. Tekne Turu).Teknemizden Camel Beach'te ayrılıyor ve Milas'tan geçerek, Bafa gölü yakınlarında Beş parmak Dağlarını görüp, hikâyesini dinledikten sonra Şirince'ye doğru devam ediyoruz. Selçuk üzerinden kaybolmamış köy dokusu ile eski bir Rum kasabası olan meyve şaraplarıyla ünlü Şirince'ye varıyoruz. Eski adlarından biri çirkince olan bu şirin Rum köyünün sokaklarında nostaljik bir yürüyüş yapıyor ve meşhur meyve şaraplarından tatma ve alma şansına sahip oluyoruz. Şirince gezimizden sonra Manisa - Balıkesir - Bursa - Yalova üzerinden İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Yolda Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah: Bodrum - İzmir- Balıkesir - Bursa – İstanbul / 735 Km

Konaklama Oteli: Bu akşam otel konaklaması yoktur.

8.Gün: İzmir - Yalova - İstanbul

İzmir - Bursa - Yalova güzergâhını takiben sabah erken saatlerde İstanbul'a ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyor ve bir başka organizasyonda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.


Toplam Tur Mesafesi: 2.255 Km 

Ulaşım

Lüks Otobüsler İle Ulaşım