Egenin Saklı Köyleri Turu 3 gece 4 gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Egenin Saklı Köyleri Turu 3 gece 4 gün

, Istanbul Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Yurtiçi Turlar
  • Alt Kategori :
    Ege turu
  • Süre :
    4 Gün

Şehirden, gürültüden, betondan, kirli havadan bunalmadınız mı? Huzurun, doğal yaşamın, temiz havanın ve yöresel lezzetleri tadacağınız bir Ege turuna ne dersiniz?

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Egenin Saklı Köyleri Turu 3 gece 4 gün Kalkış: Istanbul Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama 
Otellerde 2 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
Otellerde 2 gece açık büfe veya set menü akşam yemeği 
Lüks Araçlar ile ulaşım (Kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
Rehberlik hizmetleri 
Otobüs içi ikramları
Güvencesi
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Programda belirtilen tüm müze ören yeri vb. giriş ücretleri
Özel idare ve belediye işletmelerine ait giriş ücretleri
Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı 
Programda belirtilen son gün akşam yemeği 
Tüm öğle yemekleri 
Tüm yemeklerde alınan içecekler 
Ekstra belirtilen Tüm Organizasyonlar 
Tüm özel harcamalar 
Gece turları

Egenin Saklı Köyleri Turu

Şehirden, gürültüden, betondan, kirli havadan bunalmadınız mı? Huzurun, doğal yaşamın, temiz havanın ve yöresel lezzetleri tadacağınız bir Ege turuna ne dersiniz?

 

Size Sunabileceğimiz Hizmetler Arasında;

Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama 
Otellerde 2 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
Otellerde 2 gece açık büfe veya set menü akşam yemeği 
Lüks Araçlar ile ulaşım (Kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
Rehberlik hizmetleri 
Otobüs içi ikramları
Güvencesi
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

Tur Programı

1.Gün Balıkesir Bursa İstanbul İzmir Manisa

Belirlenen kalkış noktalarından katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuz başlıyor.


Yeme İçme Bilgileri

Akşam yemeği: Gidiş güzargahında mola tesisinde serbest olarak alınıyor. - EKSTRA

2.Gün İzmir

Önemli Not: İzmit bölgesinden katılım göstermek isteyen misafirlerimiz Dilovası Oksijen tesisleri girişinden katılım sağlayabilirler. Dönüş güzergahında da aynı noktada inmeleri gerekmektedir.

Sabah saatlerinde İzmir'e varış. Alacağımız serbest kahvaltı sonrası Ödemiş üzerinden; Aydınoğulları Beyliğine bir dönem başkentlik yapmış olan BİRGİ ye ulaşıyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Birgi de, rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Anadolunun en eski camilerinden Ulu Camii, İlk Türk donanmasını kuran Gazi Umur Bey Anıtı, sivil mimariyi en iyi görebileceğimiz Cami-i Kebir Mahallesi,  250 yıllık bir konak olan Çakırağa Konağı (Çakırağa konağı restorasyon sebebi ile kapalıdır ve acık olduğu takdirde gezilecektir) – Derviş Ağa Camii – Çukur Medrese ve Hamamı – Demirli Mağaza göreceğimiz yerler arasında. Verilen serbest zamanın ardından, aracımız bu sefer bizleri Tire ye götürüyor. Burada aracımızdan inerek kentin tarihi izleri ve ilçeye has el sanatları hakkında bilgi alabileceğimiz Kent Tarihi Müzesi’ne gidiyoruz. Güzel anılar ile ayrılacağımız Tire den sonra otelimize hareket ediyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama İzmir'de bulunan otelimizde.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı : Güzergaha bağlı olarak uygun bir noktada alınır. (EKSTRA)
Öğle Yemeği: Güzergaha bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (EKSTRA)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde alınır.

3.Gün Muğla

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, rotamız ülkemizin ilk yavaş şehri olma özelliğine sahip Seferihisar ilçesine bağlı, daracık sokakları ve kendine özgün mimarisi,1522 de Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle yapılan kalesi, masmavi denizi, yerli üretici pazarı  ile meşhur Sığacık olacak. Burada verilen serbest zamanda güzel manzaralar eşliğinde fotoğraflarımızı çekip, taş evlerin arasında dolaştıktan sonra, eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş ŞİRİNCE ye hareket ediyoruz. Burada verilen öğle yemeği molası sonrası tarih kokan sokaklarında gezerek şarap tadımı ve alışverişi yapabilirsiniz. Ardından buradan ayrılarak, Söke üzerinden taş evleri, daracık sokakları ve kaybolmamış dokusuyla ünlü Doğanbey Köyü ne ulaşıyoruz. Burada birbirinden ilginç mimariye sahip Taş evlerin arasında gezerken geçmişin izlerini yaşayacaksınız. Verilen serbest zamanda bol bol fotoğraflarımızı çekiyoruz. Dilek yarımadası milli parkına ait tanıtım merkezini gezdikten ve Büyük Menderes deltası kuş cenneti hakkında bilgi aldıktan sonra bu güzel köyden ayrılıyoruz. Daha sonrasında Bafa Gölü’ne ulaşıyoruz ve burada göl kenarında fotoğraf  molası veriyoruz. Ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı : Tur ücretine dahil olarak otelde alınır
Öğle Yemeği: Şirince’ de bölgenin meşhur çöpşişinden yeme sansımız olacak(EKSTRA) 
Akşam Yemeği : Tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde alınır.

4.Gün Aydın Balıkesir Bursa İstanbul İzmir Manisa Muğla

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, ilk durağımız olan Stratonikeia Antik Kenti ne ulaşıyoruz. Türkiye de bulunan en ilginç antik şehirlerin başında gelen bu yerde, terk edilmiş bir köy ile antik şehir kalıntılarının iç içe geçtiğini göreceksiniz. Köy evlerinin devşirme antik taşlarla yapıldığını, evlerin bahçesinde antik şehrin kalıntılarını görünce çok şaşıracaksınız. Gezeceğimiz yerler arasında; tiyatro, agora, gymnasion gibi antik şehir kalıntıları sayılabilir. Ardından bu güzel yerden ayrılarak, bir çok diziye ev sahipliği yapan Muğla nın şirin kasabası Bozüyük’ e ulaşıyoruz. Kasaba meydanında verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yöresel köy ürünlerinden alabilirler. Ardından “Ormancı” türküsünün çıkış yeri olan Belen Kahvesi ne gidiyoruz. Günümüzde Çaybükü adı ile bilinen bu köyde içilen çayların ardından, eşsiz güzellikte doğa ve deniz e sahip, geleneksel Muğla tipi evleri ile meşhur Akyaka sahilinde serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında bizleri bekleyen kanal teknelerine binerek Azmak Çayı tekne turuna çıkıyoruz. Flora ve Faunasının sizleri kendine hayran bırakacak bu tekne turunun ardından, Sakar geçidinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Yatağan – Çine – Aydın üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul'da almış olduğumuz noktalarda siz sayın misafirlerimizden tekrar bir başka Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.


Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde alınır
Öğle Yemeği: Çine’ de bölge restoranlarında alınır (EKSTRA) 

Ulaşım

Otobüs ile ulaşım