Bangkok Phuket Turu

Bangkok Phuket Turu  /  

Istanbul Çıkışlı

Tayland’ın Melekler Şehri olarak bilinen kenti Bangkok, dünyaca ünlü eğlence mekanı Phuket. Masmavi denizi ve büyüleyici atmosferiyle en eşsiz tatil duraklarından biri olan Tayland'ı keşfetmeye doyamayacaksınız

 

 

 

Tur Programı

1. Gün İSTANBUL - PHUKET

Saat 10.30'de İstanbul Havalimanı dış hatlarda bulunma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından saat 13.35'de Qatar Hava Yolları'nın QR240 seferi ile Doha'ya hareket. Yerel saat 17.35'de Doha'ya varış. Uçak değiştirmenin ardından QR842 seferi ile saat 20.00'de Phuket'e hareket. Geceleme uçakta. Yerel saat ile 06.30'da Phuket'e varış

2. Gün PHUKET

Phuket'e varış. Varışa istinaden otele transfer. Kısa bir bekleyişin ardından check-in işlemleri ve odalarımıza yerleşme. Günün geri kalanı serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün PHUKET

PHI PHI ADASI TURU (YEMEK İÇECEK DAHİL)

Otelimizde alınacak kahvaltının ardından, günümüzü tam günlük  Phi Phi Adası Turu ile değerlendiriyoruz. Yeryüzündeki Cennet olarak tabir edilen Tayland’ın en egzotik adasına sürat teknesi ile tam günlük bir gezi düzenliyoruz. Sürat teknemizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Maymun Plajı’nda Makak maymunlarını görüyor ve binlerce renkli balık ile yüzme ve şnorkel imkanı buluyoruz. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun The Beach filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay’de denize girmek ve güneşlenmek için vaktimiz de var. Daha sonra Viking Mağarası’nı ziyaret ediyor ve öğle yemeğimizi Phi Phi Adası’nda alıyoruz. Akşam sürat teknelerimizle otele dönülüyor.


 

07:30 - 07:45

Otelinizden araçla alınış ve iskeleye hareket.

09:00

Khai Adası'nda şnorkel, yüzme ve dinlenme.

10:15

 

 

 

 

 

Khai Adası'ndan Phi Phi Adalar grubuna hareket.

Phi Phi Leh Adası'nın eşsiz güzellikteki doğa manzarası ve fotoğraf çekme imkanı.

Maya Bay'de şnorkel, yüzme ve Maya Bay'i keşif için mola.

Loh Samah Bay'de mola.

Viking Mağarası gezisi.

Pileh Cove'da fotoğraf çekmek için mola

13:00

Phi Phi Don Adası'na hareket ve plajda öğle yemeği. Uzun plajda dinlenme ve yüzme için mola.

14:30

Maymun Plajı'na hareket. Doğal ortamdaki maymunları besleme ve fotoğraf çekme imkanı.

16:30

Phuket iskelesine varış ve otelinize transfer.

 

NE GETİRMELİSİNİZ?

                  - Mayo, şort, şapka
                  - Güneş kremi
                  - Güneş gözlüğü
                  - Plaj havlusu
                  - Hafif ayakkabı
                  - Kamera, fotoğraf makinesi
                  - Bir miktar para

 
4. Gün PHUKET

JAMES BOND ADASI TURU (YEMEK İÇECEK DAHİL): 

Otelimizde alınacak kahvaltının ardından, günümüzü tam günlük James Bond Adası Turu ile değerlendiriyoruz.Sürat teknelerimizle ilk durağımız Andaman Denizi’nin eşsiz güzelliğindeki Phang-Na koyudur. Burada yoldaki Panak Adası ve Hong Adası`nı ziyaret edip kano yapacağız. Özel küçük kanolarımız ile yapacağımız bu gezi sırasında, koy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız bir macera sizleri bekliyor. Ve Phang Na Koyu`nun muhteşem manzaralarına şahitlik ettikten sonra Tapu Adası`nı ziyaret ediyoruz. James Bond filmlerinin “Altın Tabancalı Adam” bölümünün çekildiği bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi almak üzere Panyee Adasına geçiyoruz. Burası 400 civarında evin bulunduğu bir Müslüman Köyü. Yemek sonrası köyü ziyaret edip alışveriş yapabilmek için serbest zaman. Öğleden sonra şnorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Khai Nok Adası veya Naka Adası’na gidiyoruz. (Hava şartlarına göre karar verilecek)

 

 

 


 

 

 

 

07:30 - 07:45

Otelinizden araçla alınış ve iskeleye hareket.

09:00

Panak Adası ziyareti.

10:15

 

 

 

 

 

Hong Adasına varış ve eşsiz doğa manzarası eşliğinde Kano gezintisi

Hong Adasının yeşille kaplı dev kayalarının arasındaki gizemli mağaralarda Kano gezintisi

Panyee Adasına varış ve adadaki restoranda öğle yemeği

Tapu ve James Bond Adası ziyareti

Ice Cream Adası ziyareti

Naka Adasına varış ve yüzme ve dinlenme

16:30

Phuket iskelesine varış ve otelinize transfer.


                  NE GETİRMELİSİNİZ?

                  - Mayo, Şort, Şapka
                  - Güneş kremi
                  - Güneş gözlüğü
                  - Plaj Havlusu
                  - Hafif ayakkabı
                  - Kamera, Fotoğraf makinesi
                  - Bir miktar para

5. Gün PHUKET - BANGKOK

Otelinizde alınacak kahvaltının ardından havalimanına transfer, yerel havayolları ile Bangkok’a uçuş (uçak saati tur kalkışından üç gün önce bildirilecektir.) havalimanında bekleyen aracımız ile yapacağımız panoramik Bangkok Şehir Turu'nda; 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliği ile Uyuyan Buda, Altın Buda, Parlamento Binası, Demokrasi Meydanı, Kraliyet Caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır. Bangkok;1872'den beri Tayland’ın başkentidir. I.Rama tarafından Chao Phraya Nehri’nin deltasına kurulan şehri, yine aynı nehir ikiye böler. Chao Phraya Nehri ve şehrin içinden geçen irili ufaklı diğer birçok kanal sebebiyle Bangkok’a “Doğu’nun Venedik’i” denilmektedir. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Chaophraya nehrinde gerçekleşen Bangkok Kanallar Turuna katılabilirler.

 

 • Ekstra Bangkok Kanallar Turu: 1250 Thailand Bahtı (Kişi Başı)
 • Ekstra turlar en az 10 kişinin katılımıyla gerçekleşir. Asgari sayının altında kalınması durumunda fiyatlar güncel maliyetler baz alınarak katılımcı sayısına göre yeniden hesaplanır. Ekstra turlar pandemi şartlarına bağlı olarak gerçekleşemeyebilir, değişiklik gösterebilir.
 • Oluşabilecek ani kur farklarından dolayı opsiyonel etkinlik fiyatları yerel para birimi ile belirtilmiştir.
6. Gün BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve çevre gezileriniz için tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin opsiyonel olarak düzenleyeceği meşhur Yüzen Çarşı Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok dışına çıkılarak, önce bir Hindistan cevizi çiftliği gezdikten sonra Uzakdoğu’nun Venedik’i diye adlandırılan, yüzlerce su kanalının arasında kurulan köylerin içinden özel teknemiz ile geçerek Yüzen Çarşı’nın bulunduğu bölgeye geliyoruz. Bu bölge turizme açılmadan önce de yörede yaşayan köylü halk çevrenin taşıt trafiğine müsait olmaması sebebiyle küçük kanoları vasıtasıyla kanallardan geçerek burada kurdukları pazarda el emekleriyle yaptıkları hediyelik eşyaları, kendi yetiştirdikleri yöresel meyve ve sebzeleri satmaktadırlar. Yüzen Çarşı’da bir müddet alışveriş molası verdikten sonra Tayland’da çok fazla miktarda yetiştirilen ve ihraç maddesi olan meşhur Teak Ağacı Atölyesi'ni gezerek buradaki mobilyaların ve hediyelik eşyaların yapımından satımına kadar geçen süreci görme imkânı bulacaksınız. Tek parça ağaçtan yapılan muhteşem eserlere hayran kalacaksınız. Ayrıca buradaki dükkandan alışveriş imkanı da bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Chaophraya nehrindeki tekneli aksam yemeğine katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 • Ekstra Yüzen Çarşı Turu: 1400 Thailand Bahtı (Kişi Başı)
 • Ekstra Teknede Akşam Yemeği Turu: 1600 Thailand Bahtı (Kişi Başı)
 • Ekstra turlar en az 10 kişinin katılımıyla gerçekleşir. Asgari sayının altında kalınması durumunda fiyatlar güncel maliyetler baz alınarak katılımcı sayısına göre yeniden hesaplanır. Ekstra turlar pandemi şartlarına bağlı olarak gerçekleşemeyebilir, değişiklik gösterebilir.
 • Oluşabilecek ani kur farklarından dolayı opsiyonel etkinlik fiyatları yerel para birimi ile belirtilmiştir.
7. Gün BANGKOK - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Check-out işlemlerinin tamamlanmasının ardından ardından İstanbul uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 11 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere ileteceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

 • Belirtilen Havayolları ile İstanbul-Phuket / Bangkok-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
 • Phuket-Bangkok arası yerel havayolları ile uçak bileti
 • Belirtilen kategori otellerde oda-kahvaltı esasında 5 gece konaklama
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti (Varışa istinaden başlayacak olup tur dönüşü Bangkok H.limanında son bulacaktır)
 • Seyahat Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar
 • Tüm öğle/akşam yemekleri ve içecekler

Ek Hizmetler

Kalkış & Dönüş

Qatar Hava Yolları

Ödeme

Yorumlar

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster