Kırklareli - İstanbul Çıkışlı Kapadokya Turu

Kırklareli - İstanbul Çıkışlı Kapadokya Turu  /  

Kırklareli Çıkışlı

,

Tur Programı

Kapadokya Turu

1.Gün: Hareket

Sevgili Konuklar; 17.00 Kırklareli Vilayet Binası Önünden sizleri aracımıza alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.Gün: Tuz Gölü , Kızılırmak Panaromik tur , Ihlara vadisi , Devrent Vadisi ,Onyx Taş Atölyesi Göreme , Güvercinlik vadisi , Kuruyemişçi , 

Sevgili Konuklar, Myratur otobüs içi ikramları eşliğinde keyifli bir gece yolculuğu yapıyoruz. Sabah erken saatlerde Aksaray’da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından, oluşumunu Erciyes ve Hasan Dağ’larına borçlu olan, Perslerin de “Güzel Atların Ülkesi” şeklinde ifade ettikleri Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Bölgede ilk olarak, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Barbara Kilisesi, yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme’den sonra ikinci durağımız Ürgüp olacak. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur esnasında, bir dönemin efsanesi olan ilk Asmalı Konağı fotoğraflama şansı bulacağız. Ardından ise yörenin meşhur ürünü olan Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı bulacağız. Mahzen gezimizin ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları’na gidiyoruz. Buradan siz de fotoğraflarınızı sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Ardından ise Asmalı Konak dizisinin pek çok bölümünün çekildiği ve Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa’ya (Sinassos) gidiyoruz. Mustafa Paşa’nın mistik sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüşün sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni (Panoramik) seyretme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Günün yorgunluğunu ise, keyifli dakikalar geçireceğimiz Onyx Taş Atölyesinde atacağız. Burada taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, alışverişimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Güzergah Üzerindeki Uygun Bir Tesiste Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Uranüs Restorant’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde Alınacaktır.

Konaklama: Tercih Edilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 1020 km Yol Katedeceğiz.

Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 17.30 – 18.00 saatleri arasında olacaktır.

 

3.Gün: Derinkuyu Kaymaklı yeraltı şehri , Çanak Çömlek Atölyesi , Turasan , Selime Katedrali , Üç güzeller , Uç hisar kalesi panaromik olarak , Asmalı Konak , Çavuşin , Göreme  Açık hava müzesi , Kapadokya şehir terası panaroma cafe 

Sevgili Konuklar, sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, (Dileyen konuklarımız, kahvaltıdan önce rehberimizden bilgi alarak, ekstra olarak düzenlenecek olan Balon Turu’na, Atv Turu’na ya da Deve Safari Turu’na katılabilirler.) Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Burada göreceğimiz Çavuşin Kalesi ve kale içerisine konumlanmış Kilise, sizlere güzel bir yürüyüş imkanı sunacak. Çavuşin gezilerimizin ardından, çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağ mevkisine gideceğiz. Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası vereceğiz. Fotoğraf molasının ardından ise, sosyal medya severlerin bir diğer durak noktası olan Develi Vadi’ye hareket ediyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından, çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a ulaşıyoruz. “Kör bile bilir Avanos’un yolunu, Çanak Çömlek kırığından” sözüne nazire yaparcasına Çömlekleriyle meşhur Avanos’ta, yurdumuzun en uzun nehri konumundaki Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alacağımız ve alışveriş yapacağımız Çanak Çömlek Atölyesi’ne gidiyoruz. Buradaki her türlü sürprize açık olunuz. Atölyede geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, Güvercinlik Vadisi’ne hareket ediyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra Horasan’da dünyaya gelmiş olan, Yeniçerilerin de Piri olan, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) geziyoruz. Hacıbektaş gezilerimizin ardından Avanos’a geri dönerek bir halı atölyesini ziyaret ediyoruz. En eski Türk el sanatlarından olan Halıcılığa dair bilgiler alıp, dünyaca ünlü Türk halılarından örnekler göreceğimiz Halı Atölyesi ziyaretimizin ardından günün en güzel anına geliyoruz. Sizlere bölgenin en güzel panoramik görüntüsünü sunan Kızılvadi’de serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Katılmak isteyen konuklarımız ile birlikte, yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Kuzu Gecesi) gidiyoruz.  Bir sonraki Myratur organizasyonunda görüşmek üzere turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Han Restoranda Ekstra Olarak Alınacaktır.

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

 

- Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

- Lüks Otobüsler İle Ulaşım

- Myra Tur Güvencesi

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

- Myra Tur Otobüs İçi İkramları

- Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

- Açık Büfe Ya da Set Menü 1 Akşam Yemeği

- Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

- Tüm Öğle Yemekleri

- Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler

- Tüm Özel Harcamalar

- Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar

- Müze Girişleri

Ek Hizmetler

TÜRK GECESİ
Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmektedir ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir. Uranos ya da Harmandalı Restaurant'ta gerçekleştirilecek.
BALON TURU
Çeşitli Balon firmalarından hizmet alabiliyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk arası sürecek turumuz otelinize transferimizle son buluyor. Sabah saat 05.00 civarı, araçlarımız, siz değerli konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verir. Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunar. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapılır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. Balon turumuzun fiyatı bölgede rehberimiz tarafından sizlere bildirilecektir.
ATV TURU
GDL Tour firmasından hizmet alıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45 - 60 dk arası sürecek turumuz otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır. ATV turumuzda yoğun olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olacaktır.
DEVE SAFARİ TURU
Savran Camel Safari firmasından hizmet alıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45-60 dk arası sürecek turumuz otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız, siz saygıdeğer konuklarımızı otelinizden alarak kalkış alanına getirir. Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından develerimize binerek Kapadokya'nın en gözde vadilerinden olan Kızıl vadi veya Meskenler Vadisine deve sırtında hareket ediyoruz. Bu turumuz sırasında balonların kalkışını ve doğanın yeni güne hazırlanışını göreceğiz.

Kalkış & Dönüş

 

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

Ödeme

Yorumlar

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
STANDART
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
27/05/2022-29/05/2022
1,000 ₺
(0-6) 0 ₺
(0-6) 0 ₺
(0-6) 0 ₺