'

Antalya şehir merkezine yakın olan Çamyuva’da otel dışında vakit geçirmek isterseniz gezebileceğiniz yerler arasında tarihi güzelliklere meraklı tatil severler için Olimpos antik kenti önerilebilir. Eski bir Likya antik kenti olan Olimpos Helenistik dönemde kurulmuştur. Deniz ve kara tarafında olmak üzere 2 ayrı girişi olan antik kentin ismi Anadolu ve Ege’deki dağ zirvelerinin ortak adıdır. Akropolü, Roma tapınağı, antik döneme ait köprüsü ve Bizans dönemine ait bazilikası ile antik kent ziyaretçilerine geçmiş dönemlerdeki yaşanmışlıkları başarıyla aktarmaktadır.

Olimpos yanında bulunan 230 metre yükseklikteki Yanartaş mevkii de görülmesi gereken harika yerdir. Kayalar arasından çıkan gazların yanması sonucu mistik bir yerde olduğunuzu size hissettiren Yanartaş’ı mutlaka görmelisiniz.

Milattan önce 333’te Büyük İskender’i karşılamalarıyla tarih kitaplarında daha sıklıkla okuyacağımız Phaselis Antik Kenti limanı, agorası, caddeleri, tiyatrosu ve tapınakları ile bir antik şehirden beklediklerinizi fazlasıyla karşılamaktadır.

Çamyuva, Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan, tatilciler için özellikle yaz aylarında popüler olan doğa güzellikleri muhteşem olan, plajı ve tertemiz deniziyle benzersiz bir tatil beldesidir. Kemer otelleri fırsatlarından yararlanarak, tertemiz kumu ve plajları ile Çamyuva’da harika bir tatil geçirebilirsiniz. Dilerseniz bölgede sıklıkla gerçekleştiren tekne turu ile Akdeniz'in mavi sularına açılarak tatilinize renk katabilirsiniz.